C.H. Reduta walczy z parkowaniem na miejscach dla niepełnosprawnych

Warszawskie centrum handlowe Reduta znalazło sposób na cwaniaków parkujących na kopertach dla niepełnosprawnych. Na szybie samochodu ląduje duża naklejka: "Czy naprawdę chcesz być na moim miejscu?!"

Jeżeli ktoś zastawi miejsce, ochroniarze mogą zwrócić uwagę i nic więcej. Straż miejska ani policja nie wystawiają mandatów za parkowanie na kopertach na drogach wewnętrznych i w obiektach prywatnych.

W grudniu, zanim się pojawiły, interweniowaliśmy w sprawie bezprawnie zajętych kopert ze 20 razy w ciągu dnia. Często słyszeliśmy: "Co ty, cieciu, będziesz mi rozkazywać, gdzie mam stanąć" - opowiada Adam Kwiecień, koordynator ochroniarzy z Reduty

Dla lepszego efektu nalepka pocięta jest na 50 malutkich kawałeczków. Trzeba je odrywać każdy osobno. Zajmuje to z godzinę - mówi Adam Kwiecień. Dziennie przyklejają tam trzy-cztery takie naklejki do samochodów, które stoją na kopercie, a nie mają odpowiedniego znaczka (piktogram z wózkiem inwalidzkim) lub specjalnej legitymacji za szybą.

Podziwiam właścicieli Reduty, bo akcję zrobili z własnej inicjatywy, poza tym przyklejając to, narażą się zapewne wielu swoim klientom - mówi Piotr Pawłowski, prezes stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które pomaga osobom niepełnosprawnym. - Ja jednak jestem zwolennikiem zmiany prawa, tak by możliwe było karanie mandatem za zajęcie koperty także na drogach wewnętrznych i na parkingach w centrach handlowych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj

Co sądzisz o akcji prowadzonej przez C.H. Reduta?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.