Zabawka za 700 000 euro

Hispano Suiza - hiszpański producent postanowił wrócić do walki o najmożniejszych klientów tego świata

Hispano Suiza to marka słynąca z produkcji superluksusowych samochodów. Było to w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Niestety wybuch II Wojny Światowej spowodował nagły koniec dla samochodów tej marki, a hiszpański producent skupił się na innej działalności, a mianowicie produkcji broni oraz podzespołów dla lotnictwa.

Pomysł produkcji luksusowych aut powrócił, a dowodem na to jest najnowszy samochód, który pokazano w Genewie. Receptą na sukces Hispano Suiza ma być sprawdzona technologia oraz niebanalna stylistyka. Za pierwszą część odpowiada Audi, bowiem na bazie tego auta powstał ten projekt. Rzeczywiście nie trzeba fachowego oka, aby zauważyć podobieństwo do modelu R8.

Z Audi R8 pochodzi również jednostka napędowa, w dodatku z mocniejszej wersji V10. Seryjnie dysponuje ona mocą 525 KM, w Hispano Suiza podrasowano ją jednak do kosmicznych 750 KM. Dodatkowy zastrzyk mocy był możliwy dzięki dwóm kompresorom. Efekt? Model Hiszpanów jest w stanie rozpędzić się do pierwszych 100 km/h w czasie zaledwie 3,4 s. Audi R8 V10 zajmuje to 3,9 s.

Zamówienia ruszają. Hiszpanie liczą na produkcję od 25 do 50 egzemplarzy rocznie.

Skoda Superb - test wideo

II Ogólnopolska Wystawia Motocykli i Skuterów - ZOBACZ TUTAJ

Moto Guzzi w stylu retro - ZOBACZ TUTAJ

Motocykle - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.