Genewa 2010 | Było zielono, jest sportowo

Choć premier ekologicznych aut nie brakuje oczy dziennikarzy skierowane są na sportowe maszyny. Atmosferę mocno podgrzewają również tunerzy oraz producenci niszowych supersamochodów - donosi pierwszego dnia salonu w Genewie wysłannik Moto.pl, Juliusz Szalek

Masowi producenci trzymają się mocno. O kryzysie nikt chyba już nie pamięta, a przynajmniej nie mówi się o nim tak głośno jak rok temu. Każdy ma na stoisku auta z niską emisją CO2 , napędzane prądem i te hybrydowe. Ale wygląda na to, że po pierwszym zachwycie zielonymi samochodami wróciła nostalgia za rykiem silnika i sportowymi kształtami.

W centrum uwagi są spece od podkręcania mocy, obniżania zawieszenia i złocenia... wszystkiego co się da. Przykładem może być Mansory i model RR - tak ekstrawaganckiego auta nie kupiłaby chyba nawet Doda. Mocnymi silnikami kuszą Techart, Novitec, Sportec, Irmcher, Lumma Design, Hispano Suiza, czy Zonda. To właśnie ich karoserie lśnią w błysku fleszy. Jeśli mniej niż popularne Skody, Hondy, Volkswageny, Ople, Fiaty i Lancie to tylko z powodu matowego lakieru. Ten wydaje się być najmodniejszy i najdroższy rzecz jasna.

Tylko co zrobić skoro już nie wypada jeździć samochodem, który zatruwa środowisko? Niektórym udało się znaleźć wyjście z tej dość niewygodnej sytuacji. W Genewie pojawiły się samochody, które budują pomost pomiędzy ekologią i mocą.

Po raz pierwszy w historii na stoisku Ferrari ustawiono nowe auto w zielonym kolorze. To nie jest wybryk stylisty, ale wyraźny znak jaki Włosi wysyłają do świata. Porsche pokazało przepiękny model 918, w którym rasowa V8- ka znalazła wspólny język z dwom silnikami elektrycznymi. Auto potrzebuje 3,2 sekundy na dobicie do setki i rozpędza się do 320 km/h. A Citroen odsłonił kosmicznie wyglądający koncept Survolt napędzany wyłącznie prądem.

Najdziwniejsze samochody salonu genewskiego - GALERIA cz. I - ZOBACZ TUTAJ

Najdziwniejsze samochody salonu genewskiego - GALERIA cz. II - ZOBACZ TUTAJ

Dziewczyny salonu samochodowego w Genewie - ZOBACZ JE TUTAJ

Nowości targów motoryzacyjnych Genewa 2010

Juliusz Szalek (bezpośrednio z Genewy)

Tata Nano w wersji europejskiejTata Nano w wersji europejskiej Tata Tata Nano - WIĘCEJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.