Genewa 2010 | Citroen Survolt

Francuski producent zaskoczył gości genewskiego salonu premierą koncepcyjnego Survolta. Jest to kolejny projekt ukazujący, jak zdaniem Citroena wyglądać powinny sportowe auta przyszłości

Survolt jest czymś pomiędzy wyjątkowo śmiałym "GT by Citroen" , wzorowanym na wirtualnym pojeździe z gry komputerowej, a pokazanym podczas ostatnich targów we Frankfurcie DS Revolt . Mierzy 3,85 metra długości, 1,87 m szerokości i jest wysokie na 1,2 m. Tylne koła auta napędza 270-konny silnik elektryczny, czerpiący energię z zestawu akumulatorów rozmieszczonych od "nosa", aż po sam tył pojazdu.

I póki co, to wszystko co oficjalnie wiemy na temat drapieżnego konceptu. W rozmowie z brytyjskim Autocarem, szef projektu - Bertrand Dantec zdradził tylko co kierowało zespołem pracującym nad Survoltem:

Nikt tak naprawdę nie robi elektrycznych aut z myślą o ściganiu się na torze. Pomyśleliśmy więc, że my spróbujemy właśnie taki pojazd stworzyć. [...] Obecnie zastanawiamy się nad wypuszczeniem limitowanej serii auta wzorowanego na Survolcie, co pozwoliłyby uruchomić puchar dla tego modelu

Więcej, bardziej szczegółowych informacji przekażemy, jak tylko pojawią się w sieci. Tymczasem zapraszamy do galerii elektrycznego sportowca.

ZOBACZ TAKŻE:

Genewa 2010 - Citroen DS4 - ogłoszenia

Samochody: Citroen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.