BMW X6 - prawie jak emka

BMW przygotowało specjalny pakiet dla właścicieli modelu X6. Powstał on z myślą o tych klientach, dla których kupno "emki" to za duży wydatek, ale chcą czegoś więcej niż oferuje seryjna wersja crossovera

Na pakiet aerodynamiczny BMW Performance składają się między innymi nowy przedni zderzak i progi, spojler na tylną klapę oraz dokładka tylnego zderzaka. Klienci mogą również zamówić 21-calowe felgi aluminiowe, które dzięki specjalnemu procesowi produkcji ważą o 1,5 kg mniej niż typowe koła w tym rozmiarze. Dostępny jest także lżejszy, sportowy wydech z chromowanymi końcówkami.

Właściciele X6 będą mogli nie tylko zmienić wygląd swoich maszyn, ale również podnieść nieco moc drzemiących pod maską silników. Modyfikacje przewidziano dla obu wersji z jednostkami benzynowymi: xDrive35i oraz xDrive50i. W pierwszym przypadku, z rzędowej szóstki inżynierowie wycisnęli dodatkowe 20 KM oraz kolejne 50 Nm (teraz 326 KM i 450 Nm). Natomiast 5-litrowe, podwójnie turbodoładowane V8 po modyfikacji legitymuje się mocą 448 KM i maksymalnym momentem obrotowym 650 Nm (wcześniej 407 KM oraz 600 Nm). W obu przypadkach modyfikacje ECU skutkują krótszym o 0,2 sekundy sprintem do setki oraz o pół sekundy lepszym przyspieszeniem w zakresie 80-120 km/h.

Wśród modernizacji wnętrza auta znaleźć można m.in. aluminiowe nakładki na pedały, sportową kierownicę oraz wstawki z alcantary. Pakiet będzie można zamawiać od czerwca.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

BMW X6 M dla Rosjanina - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.