Genewa 2010 | Nadjeżdża Audi RS5

Audi jest mistrzem podgrzewania atmosfery. Na kilkanaście dni przed premierą długo oczekiwanego RS5 do sieci w "tajemniczy" sposób przeciekła oficjalna broszura reklamowa modelu. Niemiecka firma postanowiła jednak uchylić tylko rąbek tajemnicy

Wyciekowi zdjęć nie towarzyszą bowiem żadne szczegóły techniczne. W tekście oficjalnej broszury nie znajdziemy ani słowa o silniku, jaki miałby trafić pod maskę ekstremalnej "piątki". Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby było to - tak jak w przypadku RS6 - potężne V10. Jednak w czasach, kiedy większość producentów - w tym również Audi - otwarcie hołduje downsizingowi, jest to raczej mało prawdopodobne. Gorące coupe może za to otrzymać jakiś nowy, mocniejszy wariant wysokoobrotowej, widlastej ósemki znanej z przedstawionego w 2005 roku modelu RS4, odziedziczonej przez R8 .

Na kilku zdjęciach przedstawiających wnętrze auta możemy dostrzec lewarek automatycznej skrzyni biegów. Jedną z opcji będzie więc zapewne siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia S-tronic. Broszura pozwala także dokładnie przyjrzeć się m.in. pakietowi aerodynamicznemu RS5, trzem typom foteli oraz czterem dostępnym wzorom aluminiowych felg.

Na bardziej szczegółowe informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Jednak po tak obfitym wycieku, możemy się ich spodziewać już w najbliższych dniach. Prawdziwe auto zostanie pokazane w Genewie .

Bartosz Sińczuk

Audi RS6 ABT Power - test

Downsizing najszybszych Audi i BMW - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Audi RS6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.