Hiszpańska hybryda

Na wystawie pojazdów elektrycznych w San Sebastian Seat zaprezentował Leona Twin Drive z napędem hybrydowym

W San Sebastian odbyło się nieformalne spotkanie ministrów odpowiedzialnych za konkurencyjność (resorty przemysłu i nauki), a ich rozmowy dotyczyły także samochodów z napędem elektrycznym. Właśnie tam Seat zaprezentował Leona Twin Drive z napędem hybrydowym.

Leon Twin Drive może poruszać się zarówno przy pomocy silnika spalinowego, jak i energii elektrycznej. Wyposażono go w silnik elektryczny o mocy 35 kW i akumulatory litowo-jonowe (umieszczone z tyłu), dzięki czemu potrafi przejechać dystans 50 km z maksymalną prędkością 100 km/h bez użycia motoru spalinowego. Ten ostatni ma przydać się Leonowi podczas wypadów za miasto i pozwala rozwinąć prędkość 190 km/h.

Seat obecnie prowadzi badania nad nad specyficznymi cechami napędu elektrycznego, a przede wszystkim nad opracowaniem udoskonaleń pozwalających wyeliminować główne wady takiego napędu: długi czas ładowania akumulatorów i krótki zasięg. Hiszpańska marka kieruje projektem Cenit VERDE, wspieranym przez Ministerstwo Nauki i Innowacji. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie najważniejszych technologii i komponentów, które umożliwią upowszechnienie samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym w Hiszpanii.

Leon Twin Drive to pierwszy krok w kierunku połączenia gamy Ecomotive z zaletami napędu elektrycznego. Obecnie Seat posiada trzy modele w wersjach Ecomotive, czyli wyróżniających się niskim zużyciem paliwa i emisją dwutlenku węgla: Ibizę, Leona oraz Alhambrę.

Marcin Sobolewski, źródło: Seat Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Seat Ibiza Sport 1.9 TDI - test - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Seat Ibiza - ogłoszenia

Więcej o: