Jedziemy w Wielkim wyścigu MX-5

Mazda słusznie doszła do wniosku, że jubileuszowa wersja roadstera, o której pisaliśmy kilka dni temu, jest zbyt zwyczajna, by godnie uczcić 20 urodziny modelu. Dlatego na torze we Włoszech zorganizowała wielki wyścig MX-5. Moto.pl bierze w nim udział. Z jakim skutkiem?

Po pierwszych treningach apetyty na sukces polskiej załogi rosną. Drugie miejsce pozwala mieć nadzieje, na dobry czas w kwalifikacjach. Wszystko może się jednak wydarzyć. Tor Adria pod Wenecją jest mokry, a przygotowane na tę okazje samochody piekielnie szybkie. To nieznacznie zmodyfikowane MX-5 z dołożoną klatką bezpieczeństwa, sportowym zawieszeniem i hamulcami oraz fotelami kubełkowymi.

W każdym zespole jedzie pięciu kierowców. W sumie w wyścigu startuje 26 załóg z różnych krajów. Tworzą je dziennikarze motoryzacyjni różnych redakcji danego kraju. Moto.pl reprezentuje Szczepan Mroczek (na zdjęciu).

Zapraszamy do galerii. Niebawem kolejne zdjęcia i kolejna porcja informacji z rywalizacji.

Juliusz Szalek                                                                                 Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Historia kołem się toczy - Mazda - ZOBACZ TUTAJ

Genewa 2010 | Urodzinowa MX-5 - CZYTAJ TUTAJ

Samochody: Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.