Kolejne rekordowo drogie Ferrari

Zabytkowe włoskie maszyny osiągają na aukcjach rekordowe ceny. Już niedługo licytacja kolejnego unikatowego Ferrari - jednego z trzydziestu sześciu egzemplarzy modelu 250 GTO

Ważące niewiele ponad tonę Ferrari 250 GTO (Gran Turismo Omologato) to jeden z najsławniejszych modeli, jakie kiedykolwiek opuszczały bramy włoskiej firmy. Widlasta "dwunastka" o pojemności 3 litrów i mocy 300 koni katapultowała je do setki w zaledwie 6,2 s i pozwalała mknąć z prędkością 280 km/h. Wspaniałe osiągi to nie tylko sprawka silnika, ale i aerodynamicznego nadwozia, zaprojektowanego przez Sergio Scaglietti.

W latach 1963-1964 powstało zaledwie 36 sztuk 250 GTO, każdy w cenie 18 tys. dolarów. Podobno wszystkie do dzisiaj są w niezłej formie, a ich ceny osiągają ośmiocyfrowe wartości. Mówi się, że kilka lat temu jeden z egzemplarzy sprzedano za rekordową sumę 28,5 miliona dolarów.

Już niedługo na licytację trafi Ferrari 250 GTO z kolekcji Yoshiho Matsuda z numerem podwozia #4675. Egzemplarz ten znajduje się w rękach obecnego właściciela od 1996 roku i ma na koncie bogaty sportowy dorobek (więcej tutaj ). Jaką cenę osiągnie na licytacji? Z pewnością Was o tym poinformujemy.

Marcin Sobolewski                                                                              Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Ferrari P540 - pierwszy i ostatni

Ferrari California zdejmuje stanik

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.