BMW, czyli dzieło sztuki

W 1975 Herve Poulain prosi swojego przyjaciela, amerykańskiego artystę - Alexandra Caldera, o pomalowanie auta. Chodzi o 3.0 CSL, którym francuz wystartuje później w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Tak rodzi się projekt BMW Art Car

W całej historii projektu powstało 17 niepowtarzalnych BMW, z których każde ozdobione zostało przez innego artystę. Byli to, między innymi: Frank Stella (1976 - 3.0 CSL), Andy Warhol (1979 - M1), Robert Rauschenberd (635 CSi) oraz David Hockney (1995 - 850 CSi). Ostatnim, który wykorzystał BMW do artystycznych celów był Robin Rhode. Film z tego przedsięwzięcia możecie znaleźć tutaj .

Firma z Bawarii namaściła właśnie kolejną osobę, która będzie miała okazję zamienić BMW w dzieło sztuki. Jest nią nowojorski projektant, rzeźbiarz i malarz Jeff Koons, który od 2003 r. pracuje również w BMW jako stylista. Na razie nie wiadomo, jaki model dostanie do swojej dyspozycji, ani co zamierza z nim zrobić. Wiadomo tylko, że auto zostanie zaprezentowane jeszcze w tym roku.

W międzyczasie zapraszamy do galerii niecodziennych BMW, które do tej powstały w ramach projektu. Poniżej znajdziecie również film pokazujący wybranych twórców przy pracy.

Bartosz Sińczuk Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen tworzy modę na DS3 - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.