Nowy Patrol tuż, tuż

14 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbędzie się oficjalna premiera nowej generacji Nissana Patrola

Pierwsze zdjęcia Patrola wyciekły do sieci już pod koniec 2008 roku. Nowy model przypomina wyglądem koncepcyjnego Nissana Terranaut, zaprezentowanego podczas salonu samochodu w Genewie w 2007 roku, a także Pathfindera i Navarę . Muskularne przetłoczenia i terenowe dodatki, znane z poprzednika, ustąpiły miejsca subtelnym krągłościom i pokaźnej ilości chromu.

Nie tylko z wyglądu Patrol zyska luksusowy charakter. Lista wyposażenia obejmie nie tylko wyposażenie ułatwiające poruszanie się w terenie, ale i wysokiej klasy system multimedialny rozrywki z odtwarzaczem DVD, skórzaną tapicerkę czy aktywny tempomat. Między przednimi fotelami pojawi się znane z innych modeli Nissana pokrętło system All Mode 4x4. Cel? Nissan chce przyciągnąć klientów zerkających w stronę Toyoty Land Cruiser.

Korzenie Patrola - flagowej terenówki Nissana - sięgają lat 50. Ostatnia generacja ujrzała światło dzienne w 1997 roku, a w 2004 roku przeszła face-lifting.

Pod maskę trafią benzynowe silniki o pojemności 4 litrów (V6) i 4,8 litra (V8) oraz zupełnie nowy, 3-litrowy turbodiesel V6 o mocy 265 koni i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm. Ten ostatni poza Patrolem posłuży także do napędu Navary i Pathfindera oraz modeli Infiniti.

W związku ze zbliżającą się premierą wystartowała specjalna strona internetowa i konkurs dla mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu. Sześciu szczęśliwców otrzyma zaproszenie na pokaz nowego Nissana Patrola wraz z pokryciem kosztów podróży.

Marcin Sobolewski                                                                              Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Wirtualna Jazda Figurowa

Poradnik - auto na zimę - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Stilo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.