Genewa 2010 | Ibiza ST - nowa w rodzinie

Podczas zeszłorocznych targów we Frankfurcie, koncepcyjne IBZ było jednym z najbardziej obleganych modeli Seata. Dziś możemy zobaczyć, jak wyglądać będzie produkcyjna wersja Ibizy w wersji kombi

Widoczna na zdjęciach Ibiza ST jest tak naprawdę ugrzecznioną wersją konceptu zaprezentowanego w Niemczech (galerię jego zdjęć możecie obejrzeć tutaj ). Wygładzeniu uległa część ostrzejszych przetłoczeń i krawędzi nadwozia - szczególnie w obrębie klapy bagażnika, tylnego zderzaka oraz pokrywy silnika. Niestety, producent zrezygnował również z "ukrytych" klamek tylnych drzwi. A szkoda, bo to proste zdawałoby się rozwiązanie, małemu kombi Seata nadawało nieco sportowego sznytu. W informacji prasowej nie ma również słowa o możliwości zamówienia auta z panoramicznym, szklanym dachem, z którym studyjnemu IBZ było naprawdę do twarzy.

Ibiza w nadwoziu kombi mierzy 4,23 metra długości i jest o 18 cm dłuższa od 5-drzwiowego hatchbacka. Większość dodatkowych centymetrów wykorzystano do wygospodarowania całkiem przestronnego bagażnika, którego pojemność wynosi 430 l. To o 138 l więcej niż w przypadku wspomnianej już wersji 5d.

Klienci będą mogli wybierać spośród sześciu przewidzianych dla kombi silników: trzech jednostek benzynowych i trzech wysokoprężnych. Gama silników benzynowych to dwa wolnossące motory: 70-konne 1.2 i 1.4 o mocy 85 KM oraz 105-konne, turbodoładowane 1.2 TSI. Wśród jednostek wysokoprężnych znalazły się dwa warianty 1.6 TDI CR o mocach 90 i 105 KM oraz 75-konne 1.2 TDI CR.

Wyposażenie standardowe obejmuje, m.in: systemy ABS, ESP oraz TCS+EBA, poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki chroniące głowę, klimatyzację, system monitorowania ciśnienia w oponach oraz radioodtwarzacz z MP3. Na liście opcji dodatkowych znalazła się na przykład elektroniczna szpera XDS, dostępna dla wersji z silnikami o mocy przekraczającej 100 KM.

Oficjalna premiera auta odbędzie się podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie . Do europejskich salonów Ibiza ST trafi w czerwcu. Ceny nowego modelu nie zostały jeszcze ujawnione.

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Ibiza Sport 1.9 TDI - test - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Seat Ibiza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA