Genewa 2010 | Urodzinowa MX-5

W Genewie Mazda zaprezentuje specjalną wersję Mazdy MX-5, wyprodukowaną z okazji dwudziestych urodzin modelu

Pierwszy raz świat ujrzał ją w lutym 1989 roku na targach w Chicago. Dziś Mazda sprzedaje trzecie wcielenie MX-piątki, ale bez względu na generację jazda roadsterem to poczucie japońskiego Jinba Ittai - jedności jeźdźca i konia. Rekordowa sprzedaż (jak do tej pory ponad 850 tys. egzemplarzy na całym świecie) trafiła do wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa.

W Genewie Mazda zaprezentuje specjalną wersję MX-5 , wyprodukowaną z okazji dwudziestych urodzin modelu w liczbie 2 tysięcy egzemplarzy. Auto trafi tylko na europejskie rynki. Pod maską zagości podstawowy motor benzynowy o pojemności 1,8 litra i mocy 126 koni, rozpędzający auto do "setki" w 9,9 s. Przyznamy, że w specjalnym wydaniu japońskiego roadstera liczyliśmy na coś więcej.

Każdy egzemplarz otrzyma specjalną plakietkę z numerem seryjnym, unikalny wzór 17-calowych alufelg i pakiet stylizacyjny z elementami chromowanymi. Jubileuszowy model będzie można kupić wyłącznie z miękkim dachem i w trzech kolorach nadwozia: czerwonym True Red, białym Crystal White Pearl i niebieskim Aurora Blue, stworzonym specjalnie na tę okazję. W kabinie pojawią się elementy wykończenia, dopasowane kolorystycznie do lakieru.

Marcin Sobolewski                                                                                 Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Historia kołem się toczy - Mazda - ZOBACZ TUTAJ

200 razy MX-5 - GALERIA

Samochody: Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.