Genewa 2010 | Mały wicher od Renault

Koniec zgadywanek i wpatrywania się w kolejne rendery. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia długo oczekiwanego francuskiego cabrio. Oto Renault Wind

Wygląd przedniej części auta pozwala przypuszczać, że Wind - bo tak go ochrzczono - ma sporo wspólnego z modelem Twingo . Rzeczywiście, obydwa auta dzielą większość rozwiązań mechanicznych. Jednak kabriolet, mimo iż jest o 230 mm dłuższy (3830 mm), oferuje miejsce dla dwóch tylko osób. Resztę przestrzeni poświęcono na automatycznie składający się, twardy dach. W ciągu 12 sekund chowa się on (obejrzyjcie wideo poniżej) w specjalnej komorze pod tylną klapą. Taka konstrukcja sprawia, że niezależnie od tego, czy zamierzamy podróżować z zamkniętym, czy z otwartym dachem, bagażnik zawsze oferować będzie tę samą pojemność - 270 l.

Renault przewidziało dla małego cabrio dwa benzynowe silniki, znane z usportowionych wersji Twingo. Pierwszym jest wolnossące 1.6 o mocy 133 KM z RenaultSport. Drugim - 100-konne, turbodoładowane 1.2 z Twingo GT.

Producent nie zdradził na razie ceny auta. Wiadomo tylko, że ma ona być konkurencyjna dla innego francuskiego cabrio - Peugeota 207 CC. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej do marca i oficjalnej premiery Winda, która odbędzie się podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie . Tymczasem zapraszamy do galerii .

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Twingo RS w teście - twardy zawodnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault Twingo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.