BMW M3 dla wymagających

Obniżone zawieszenie, 19-calowe felgi oraz nowe oprogramowanie dla Electronic Damping Control i Dynamic Stability Control - to główne cechy BMW M3 Competition Package

Plotki na temat tego modelu, a właściwie pakietu krążyły w Internecie już od ładnych kilku miesięcy. Mówiono o bardzo rozbudowanym bodykicie, spoilerze rodem z modelu GTS, czasami nawet o większej mocy.

Wraz z opublikowaniem oficjalnej notki przez BMW wszystkie te informacje okazały się nieprawdziwe. Competition Package, który przeznaczono dla BMW M3 w rozumieniu M GmbH oznacza niższe zawieszenie o 10 mm, 19-calowe felgi oraz nowe oprogramowanie dla Electronic Damping Control i Dynamic Stability Control. Jak widać inżynierom ze sportowego oddziału BMW zależało na poprawieniu osiągów, a nie wyglądu.

W informacji prasowej można znaleźć określenie, że BMW M3 Competition Package to najlepiej prowadząca się "emka", którą kiedykolwiek zbudowano. To dosyć odważne określenie, szczególnie, że za chwilę na rynku pojawi się M3 GTS , który z pewnością będzie mógł pochwalić się lepszymi własnościami jezdnymi.

W USA za doposażenie modelu M3 w pakiet Competition Package trzeba wyłożyć 2500 dolarów.

Marek Sworowski                                                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

BMW M3 GTS

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe BMW na 25-lecie firmy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.