Czas na nowe Audi A3?

Z powodu kiepskiej sprzedaży Audi zawiesza produkcję kompaktowej A-trójki. Przerwy szykują się także w fabrykach innych marek

Przerwa w produkcji Audi A3 rozpocznie się 15 lutego i potrwa tydzień. W tym czasie 2 tysiące pracowników fabryki w Ingolstadt czeka przymusowy urlop.

Niemcy winą za kiepskie wyniki sprzedaży auta obarczają wstrzymanie narodowego programu dopłat ekologicznych. Wiadomo było jednak, że pula dopłat się wyczerpie, a obecna na rynku od 2003 roku A-trójka nie jest już pierwszej młodości.

Nowa generacja auta wejdzie do sprzedaży dopiero w 2011 roku. Wtedy także zadebiutuje wersja sedan, wymiarami zbliżona do pierwszej generacji Audi A4 i opracowana specjalnie z myślą o rynku amerykańskim.

Z powodu słabnącej sprzedaży przerwy w produkcji planuje także Fiat . Włosi zamykają na przełomie lutego i marca na dwa tygodnie sześć włoskich fabryk. 30 tys. pracowników czeka przerwa w pracy.

Toyota w związku wadliwymi pedałami gazu podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży, a od 1 lutego również produkcji ośmiu swoich modeli w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ( pisaliśmy o tym wczoraj ).

Marcin Sobolewski                                                                             Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Czym jeździ Juan Carlos - ZOBACZ TUTAJ

Lubisz luksus, ale nie chcesz limuzyny? - przegląd kompaktów premium

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.