2 mln Toyot w Europie może wymagać naprawy

Defekt konstrukcyjny związany ze źle działającym pedałem gazu może zmusić Toyotę do darmowej naprawy 2 mln samochodów w Europie. Firma już podjęła decyzję o naprawie 2,3 mln aut w Ameryce. Chodzi o modele Highlander, RAV4 i Sequoia

O tym, że naprawy mogą wymagać nie tylko amerykańskie modele, poinformowała w poniedziałek rano japońska gazeta Yomiuri.

Według prasy chodzi o 2 mln samochodów, jednak nie wiadomo dokładnie o jakie modele chodzi. W czwartek, koncern wezwał 2,3 mln osób do darmowej naprawy modeli Highlander, RAV4 i Sequoia. - Nasze wewnętrzne śledztwo wykazało, że w rzadkich przypadkach pedał gazu może zostać w pozycji wciśniętej i powoli się podnosić do góry - napisał na korporacyjnym blogu jeden z kierowników sprzedaży Toyoty w USA Irv Miller.

Teraz firma rozważa naprawę w europejskich modelach, jednak jak powiedział gazecie rzecznik Toyoty, żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

To już kolejna w ostatnim czasie konstrukcyjna wpadka Toyoty. Na jesieni koncern musiał naprawić za Oceanem 3,8 mln swoich modeli, m.in. Camry, Corolla czy Prius .

Cały materiał znajdziecie w serwisie wyborcza.biz .

Samuraje z twardymi dachami

Piękno na sprzedaż - Toyota 2000GT - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Prius - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA