Ferrante V Concept

To piękne nadwozie to projekt włoskiego stylisty Fabio Ferrante. Choć na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, składa on nim hołd Chevroletowi Impala Sport Coupe z 1967 roku

Projekt pokazuje, że inspiracja starymi autami nie zawsze musi oznaczać uwspółcześnienie ich linii. Być może oznacza, że era New Beetle'ów , New Mini i New Mustangów powoli odchodzi ustępując nowym trendom. A może to po prostu tylko ciekawy projekt zdolnego studenta?

Zapytacie pewnie, skąd w ogóle pomysł, że Impala z 1967 roku była natchnieniem dla V Concept? Przecież nie mają one ze sobą nic wspólnego. Chevrolet Impala (poznaj historię tego modelu tutaj ) Sport Coupe był wówczas dużym muscle carem , a V Concept jest wyraźnie samochodem sportowym w stylu Corvette - tyle, że czteromiejscowym.

Jeśli jednak spojrzy się na linię dachu opadającą daleko za tylną osią i szpiczastą maskę oraz wysunięte nieco ku przodowi błotniki okaże się, że Chevrolet mógłby przedstawić taki prototyp z własnym znaczkiem na atrapie chłodnicy.

Sam stylista przyznaje, że V Concept to nie współczesne wydanie starej Impali, ale raczej autorska wizja tego, jak mógłby on wyglądać, gdyby jego odmiana coupe wciąż była rozwijana.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Z03: piękne nadwozie i 1000 KM - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Lacetti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.