Genewa 2010 | Auris będzie hybrydą

Europejska wersja Aurisa doczekała się drobnych zmian, jednak prawdziwą nowością będzie hybrydowa odmiana popularnego kompaktu

O kosmetycznych zmianach w wyglądzie Toyoty Auris pisaliśmy w październiku ubiegłego roku, kiedy wprowadzono odświeżony model na rodzimy rynek japoński (więcej tutaj ). Wersja na rynek europejski będzie wyglądała niemal identycznie. Nowy kształt grilla z dwoma poziomymi pasami, nowe zderzaki oraz zmodyfikowane lampy to główne zmiany w stosunku do dotychczasowego modelu. Podążając za konkurencją w lusterkach zewnętrznych umieszczono kierunkowskazy.

Ciekawą informacją jest dołączenie do oferty Aurisa HSD (Hybrid Synergy Drive) wyposażonego w napęd hybrydowy. Jego zapowiedzią był koncept pokazany podczas salonu we Frankfurcie w 2009 roku (patrz zdjęcia ), a wersja produkcyjna zostanie zaprezentowana w Genewie . Najprawdopodobniej będzie się nieznacznie różnił wyglądem, tak jak Camry Hybrid różni się od "zwykłej" Camry na rynku amerykańskim.

Niestety póki co Toyota nie podaje jakichkolwiek szczegółów technicznych dotyczących Aurisa zarówno z konwencjonalnym, jak i hybrydowym układem napędowym.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Auris 1.6 valvematic - TEST Moto.pl

Samochody: Toyota Auris - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.