Uspokajająca synergia?

Limitowana edycja Camaro Synergy ma zielony kolor nadwozia i wnętrza oraz "zaledwie" 300-konny silnik V6. Czy jest to zabieg mający działać uspokajająco na kierowcę i zapobiegać zdenerwowaniu za kierownicą?

Być może i taka była intencja inżynierów Chevroleta . Ale, przynajmniej oficjalnie, jest to odwołanie do historii. Camaro Synergy nawiązuje do jednego z bardziej dziś poszukiwanych kolorów: Rally Green (patrz galeria ).

Synergy Green kontynuuje długą tradycję lakierowania Camaro na wstrząsające kolory. Najbardziej poszukiwane na rynku wtórnym są Camaro pierwszej generacji z lat 1967-1969 - w kolorach Hugger Orange (pomarańczowy), Daytona Yellow (żółty), and Rallye Green (ciemnozielony) - mówi Scott Settlemire, znawca historii Camaro

Rally Green wzorowany był na kolorach samochodów wyścigowych, natomiast Synergy Green jest bardziej krzykliwy. Najlepszym dowodem na to był wybór tego koloru dla pokazowego Camaro Synergy wystawionego w zeszłym roku na targach SEMA (patrz galeria ). Zresztą wersja seryjna niewiele, przynajmniej pod względem wyglądu, odbiega od tamtego auta.

Camaro Synergy Green ma także wnętrze wykończone w uspokajającym kolorze. Najwięcej znalazło się go na boczkach drzwi i desce rozdzielczej, ale także przeszycia foteli, kierownicy i gałki zmiany biegów są zielone.

Pod maską znajdzie się silnik V6 3.6 o mocy 304 KM, przekazujący moc na tylną oś za pośrednictwem ręcznej lub automatycznej przekładni. Standardowe felgi o średnicy 19 cali nie są tak efektowne, jak czarne obręcze pokazane podczas SEMA, ale można je będzie zastąpić nawet 21" alufelgami.

Synergy Special Edition został stworzony dla klientów którzy chcą wyjątkowego auta sportowego za przystępną cenę. Za mniej, niż $27,000, Camaro Synergy Special Edition oferuje wyróżniającą się stylistykę, nowoczesną technologię jak Bluetooth i 304 konie mocy pod maską - powiedział John Fitzpatrick, Camaro Marketing Manager

Na wyposażeniu znajdziemy m.in. system zdalnego uruchamiania (w wersjach z automatem), wejście USB, czy odtwarzacz MP3. Produkcja będzie się obywać od lutego do maja 2010. Ceny będą się zaczynać od 26 790 dolarów.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Flagowy statek Cadillaca - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Buick - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.