Już w najbliższy weekend

Jesteś fanem czterech kółek i nie masz pomysłu w weekend? Już w sobotę w Krakowie pod okiem instruktorów SJS można poćwiczyć jazdę w trudnych warunkach, a w niedzielę na ulicach Warszawy odbędzie się Konwój Wsparcia dla inicjatywy "Ratujcie nasze Saaby"

Zimowa Zabawa Subaru

Termin: 16 stycznia, godz. 10-16 Miejsce: Kraków - teren lotniska Czyżyny, wjazd od ul. Bora-Komorowskiego

Niedawno pisaliśmy o miejscach gdzie można bezpiecznie poćwiczyć jazdę w trudnych warunkach ( tutaj ). Właśnie nadarza się okazja. W Krakowie będzie można wsiąść za kierownicę Subaru i sprawdzić, jak na śliskiej nawierzchni spisuje się napęd na cztery koła. Dla porównania do jazd będą również udostępnione samochody z napędem na jedną oś. Impreza będzie zorganizowana na zamkniętym terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie pod okiem instruktorów SJS, co gwarantuje bezpieczeństwo kierowcom i widzom.

Save Saab Convoy

Termin: 17 stycznia, godz. 12 Miejsce: Warszawa Dodatkowe informacje: saabklub.pl

Saab

Od kilku miesięcy wszyscy śledzimy wiadomości, dotyczące postępu negocjacji pomiędzy General Motors (GM) a potencjalnymi nabywcami Saaba . O ile przy sprzedaży innych spółek zależnych koncernu GM, główną kwestią było utrzymanie zatrudnienia miejscowych pracowników, w przypadku Saaba lojalni miłośnicy oraz dumni właściciele tych samochodów chcą utrzymać przy życiu tę markę - ikonę rynku motoryzacji. Aby zwiększyć społeczną świadomość problemu oraz naszego apelu, światowa społeczność właścicieli Saabów organizuje Konwoje Wsparcia dla inicjatywy Save Our Saabs - Ratujcie Nasze Saaby. Konwoje te odbędą się w dniu 17 stycznia 2010 r. w ponad 30 (!) miastach na całym świecie, m.in. w Holandii (ponad 350 pojazdów), Szwecji (ponad 500 pojazdów), Wielkiej Brytanii, Niemczech, ale także w tak egzotycznych miejscach jak Malezja, Pekin czy Tajwan. Stowarzyszenie Saab Klub Polska, postanowiło dołączyć do ogólnoświatowej akcji Save Our Saabs i organizuje w dniu 17 stycznia 2010 r. Save Saab Convoy w Warszawie. Konwój rozpocznie się o godz. 12:00 na parkingu pod Torwarem (od strony ul. Czerniakowskiej) skąd kawalkada samochodów wyruszy ulicami:

Łazienkowska - Rozbrat - Książęca - Pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie (Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki) - Belwederska - Spacerowa - Pl. Unii Lubelskiej - Bagatela (Ambasada Królestwa Szwecji) - Belwederska - Sobieskiego - Al. Wilanowska - Wiertnicza (siedziba TVN) - Powsińska - Czerniakowska - Zaruskiego. Zakończenie konwoju jest przewidziane na parkingu WTS DeSki ul. Zaruskiego 8.

Zimowe Grand Prix Wrocławia

Termin: 17 stycznia, godz. 9.00 Miejsce: Wrocław, Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39 Zgłoszenia: on-line lub na torze w dniu imprezy w godz. 8.00 -9.30 Dodatkowe informacje: www.moto.redeco.pl

Saab 900Saab 900 fot. Saab

Kiedy za oknem śnieg i mróz, zamiast zaszywać się pod ciepła kołdrą, amatorzy zręcznościowej jazdy na czas chwytają za kierownicę. Już w najbliższą niedzielę (17 stycznia) rozpoczynają się bowiem Zimowe Grand Prix Wrocławia. Padający śnieg i śliska nawierzchnia jezdni to idealne warunki do samochodowych zmagań... ale tylko w kontrolowanych warunkach. Grand Prix Wrocławia to doskonała okazja dla wszystkich, którzy pragną sprawdzić swoje umiejętności w zimowej scenerii. Zwycięzca imprez w nagrodę wraz z osobą towarzyszącą spędzi niezapomniany weekend w Pałacu Wojanów pod Jelenią Górą. Udział w wyścigach jest także doskonałą okazją do podszkolenia swoich umiejętności technicznych. Poprzednie edycje udowadniają, że największe szanse na zwycięstwo mają doświadczeni kierowcy, którzy potrafią poskromić chęć szybkiej jazdy i wykazać się opanowaniem za kierownicą.

Marcin Sobolewski                                                                                  Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Jak prowadzić samochód w trudnych warunkach? - ZOBACZ TUTAJ

Toyota Hilux 3.0 D-4D - test - WIDEO

344,2 km/h w rodzinnym kombi - ZOBACZ WIĘCEJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.