Tuning Priusa po japońsku

Na startującej dziś wystawie dla fanów tuningu w Tokio nie mogło zabraknąć hybrydowej Toyoty Prius. Niestety, podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej kosmicznego Insighta, nie wiadomo nic na temat modyfikacji zespołu napędowego auta

Prius G Sports Concept dołączy niebawem do całej gamy podrasowanych modeli spod znaku G Sports, oferowanej w japońskich salonach Toyoty . Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać w nim seryjny model, a to dzięki zupełnie nowym zderzakom, progom i osłonom tylnych kół. Z przodu pojawiło się dodatkowe oświetlenie diodowe, zaś spod tylnego zderzaka wystają dwie rury, wieńczące nowy układ wydechowy. Auto otrzymało także obudowy lusterek i tylny spojler z włókna węglowego oraz komplet nowych felg aluminiowych.

O sportowy klimat w kabinie dba komplet kubełkowych foteli Recaro, logo "G Sports" na gałce zmiany biegów i przycisku uruchamiania silnika, czerwona nić tapicerki i aluminiowe pedały. Do kompetu Priusa wzbogacono o sportowe zawieszenie, zbliżające go do asfaltu o 30 mm, oraz układ hamulcowy o zwiększonej wydajności. Nie wiemy tylko, czy nowy wizerunek auta kryje mocniejszy zespół napędowy. Seryjna wersja ma 1,8-litrowy silnik benzynowy połączony z motorem elektrycznym. Razem generują moc 133 koni.

Patrząc na zdjęcia podrasowanego Priusa , można odnieść wrażenie, że japoński tuner Gazoo przygotował go z myślą o miłośnikach plastiku. A jak Wam się podoba ten pomysł na tuning?

Marcin Sobolewski                                                                                  Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Samuraje z twardymi dachami

Piękno na sprzedaż - Toyota 2000GT - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Prius - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.