Wrangler na topie

Redakcja magazynu Four Wheeler przyznała tytuł "Najlepszego pojazdu 4x4 Dekady" (Best 4x4 Vehicle of the Decade). Przypadł on ex aequo Jeepowi Wranglerowi Rubicon oraz jego czterodrzwiowej odmianie - Wranglerowi Rubicon Unlimited

Zdaniem redakcji, Wrangler był zawsze mocnym graczem w segmencie aut z napędem 4x4, a jego najnowsza odsłona (JK) kontynuuje tę tradycję - tyle, że w nieco odświeżonym i powiększonym opakowaniu. Uzasadniając werdykt, redaktor naczelny magazynu powiedział:

Wersja JK (obecnie produkowana) Wranglera reprezentuje zasadniczy postęp w dziedzinie komfortu i własności jezdnych na szosie. Odbywa się to jednak bez żadnej szkody, a nawet z korzyścią dla jego dzielności off-roadowej. W świetle możliwości poprzedniej wersji TJ, konstruktorzy Chryslera nie mieli łatwego zadania. Tym niemniej dopięli swego i stworzyli najlepszy pojazd 4x4 w skali całej dekady.

Zdaniem jednego z redaktorów, decyzja o produkcji czterodrzwiowego Wranglera przejdzie do historii jako jedno z najtrafniejszych posunięć wśród producentów motoryzacyjnych.

Z perspektywy użytkownika samochodu Jeep, wersja czterodrzwiowa to prawdziwy przebłysk geniuszu, otwierający świat Jeep'a dla całej rodziny. Koniec z wyborem: zabrać dzieciaki albo swój sprzęt. To także otwarcie tej marki na ludzi, dla których Wrangler nie był wystarczająco duży lub praktyczny aby odpowiadać ich potrzebom i stylowi życia.

Wyróżnienie to bardzo ucieszyła Mike'a Manley'a, szefa i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC. W swoim komentarzu przyznał on, że mimo iż w swojej niemal 70-letniej historii pojazdy marki Jeep otrzymywały najróżniejsze nagrody, tylko nieliczne były tak prestiżowe jak to przyznane przez redakcję magazynu Four Wheeler.

Jeep Wrangler Rubicon jest bez wątpienia najbardziej wszechstronnym pojazdem produkcyjnym obecnych czasów, a jego wersja  czterodrzwiowa Unlimited to jedyna w swym rodzaju kombinacja walorów użytkowych, poczucia swobody, przestrzeni i komfortu jazdy przeznaczona dla całej rodziny - dodał.

Bartosz Sińczuk Źródło: Jeep, Fourwheeler.com

ZOBACZ TAKŻE:

Wrangler XXL - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.