Genewa 2010 | Trzeci Focus ujawniony

Targi w Detroit powinny zainteresować Europejczyków. Producenci pokazują tam samochody, które trafią również na nasz rynek. Jednym z nich jest Ford Focus kolejnej generacji

Po raz pierwszy Ford Focus w identycznym wydaniu trafi do USA oraz Europy. Dzięki temu prezentacja najnowszego Focusa mogła odbyć się podczas rozpoczynających się dzisiaj targów samochodowych Detroit Auto Show .

Auto pokazano jednocześnie w dwóch wersjach nadwoziowych (sedan oraz hatchback). Wystarczy jedno spojrzenie, aby stwierdzić, że styliści wykazali się dużą odwagą w kreśleniu nowych linii Focusa. W przypadku przejścia z pierwszej generacji na drugą, nawiązania były bardzo wyraźne. Teraz jest zupełnie inaczej, nowy Focus zrywa ze stylistyką poprzedników. Auto straciło bardzo charakterystyczny element, a mianowicie tylne światła w słupkach. W zamian designerzy zafundowali mu ogromne lampy, które mocno nachodzą na bok auta. Równie futurystycznie jest we wnętrzu trzeciej generacji Focusa. I tutaj nie znajdziemy żadnych podobieństw do poprzednika kultowego kompaktu Forda.

Producent już teraz wiele mówi na temat zachowanych bardzo dobrych parametrów jezdnych Focusa. Tutaj z pomocą mają przyjśc dwa systemy - Dynamic Cornering Control oraz Torque vectoring-System. To one mają zminimalizować efekty podsterowności.

Niestety nie znamy jeszcze szczegółów technicznych dotyczących jednostek napędowych. Silniki benzynowe będą opierały się na czterocylindrowych konstrukcjach wyposażonych w bezpośredni wtrysk oraz turbinę. Nieco mniej rewolucji zobaczymy w silnikach diesla. Co ważne, oba motory będzie można wyposażyć w dwusprzęgłową skrzynię PowerShift .

Niestety mamy dla Was złą informację. Polski importer nie planuje wprowadzenia nowego Focusa w tym roku.

Marek Sworowski                                                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus pierwszej generacji - ZOBACZ TUTAJ

Ford Focus RS

Focus RS jeszcze mocniejszy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA