BMW szykuje M1

W połowie 2011 roku do salonów wjedzie najmocniejsza "jedynka", doprawiona przez specjalistów z M GmbH. Pod maskę auta trafi podwójnie doładowane serce o mocy około 350 koni

Rzędowa "szóstka" z dwiema turbinami ma legitymować się mocą 350 koni i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów o 6 przełożeniach zagwarantuje serii 1 przyspieszenie do "setki" poniżej 5 sekund.

Niemcy pracują także nad poprawą charakterystyki układu jezdnego i kierowniczego. Do kompletu "jedynka" otrzyma 18-calowe kołą z lekkich stopów i dedykowane ospojlerowanie. Jak będzie wyglądać? Możemy domyślać się, że upodobni się do koncepcyjnego BMW serii 1 Tii Concept, zaprezentowanego podczas tokijskiego salonu w 2007 roku i nawiązującego do legendarnego modelu 2002 Tii z lat 70.

Nie wiadomo jeszcze, czy najszybsze BMW serii 1 otrzyma nazwę M1, tak jak pierwszy sportowy model spółki M GmbH z 1978 roku. To właśnie od M1 rozpoczęła się na dobre historia nadwornego tunera samochodów z biało-niebieskim śmigłem na masce. Więcej informacji o M-kach znajdziecie tutaj .

Marcin Sobolewski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA