Studyjny hot hatch Chevroleta

Nowa generacja Aveo w salonach Chevroleta pojawić ma się jeszcze w tym roku. Nie znamy szczegółów technicznych auta, ale na podstawie zaprezentowanego dziś RS Concept możemy przewidzieć, jak będzie wyglądać

Przyzwyczailiśmy się już, że koncepty prezentowane podczas targów motoryzacyjnych niewiele mają wspólnego z finalną wersją danego modelu. Ten konkretny przypadek może być jednak wyjątkiem od reguły. Trudno co prawda spodziewać się, by produkcyjna wersja małego Chevroleta otrzymała dotykowe klamki, 19-calowe felgi aluminiowe oraz "kosmiczne" reflektory i tylne lampy. To samo można zresztą powiedzieć o czterotłoczkowych zaciskach hamulców, czy centralnie umieszczonej końcówce wydechu. Jednak sama bryła nie powinna różnić się znacznie od widocznego na zdjęciach modelu studyjnego.

Następca oferowanego dziś Aveo będzie zatem nieco dłuższy i szerszy, co wpłynie m.in. na zwiększenie ilości miejsca w kabinie pasażerskiej. Dynamiczna sylwetka, podkreślona wielkim, dwuczęściowym grillem, ostrymi liniami oraz głębokimi przetłoczeniami może się podobać. Szczególnie w porównaniu do, powiedzmy sobie szczerze - niezbyt porywającego nadwozia obecnej wersji modelu. Również wnętrze uległo niemałej metamorfozie. Środek wyraźnie upodobnił się do innych, współczesnych modeli z gamy General Motors jak chociażby Chevrolet Cruze, Opel Insignia czy nowa Astra. Trzeba przyznać, że operacja ta zdecydowanie wyszła Aveo na zdrowie.

W studyjnym hot hatchu Chevroleta sześciobiegowa skrzynia manualna współpracuje z turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem Ecotec o pojemności 1.4 l. Jednostka ta, oferująca moc 138 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący równe 200 Nm, w przyszłości trafić ma również pod maskę modelu Cruze.

Przedstawiciele Chevroleta nie zdradzają na razie, czy w gamie modelowej nowego Aveo oferowane będzie auto w wersji zbliżonej do RS'a. W każdym razie nie zaprzeczają. I chociaż segment hot hatchów rozrósł się ostatnio to całkiem pokaźnych rozmiarów, nie mamy nic przeciwko kolejnemu gorącemu maluchowi.

Oficjalny debiut Aveo RS nastąpi podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu salonu samochodowego w Detroit.

Bartosz Sińczuk                                                                                 Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Mała, sportowa Kia z napędem na tył? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Aveo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.