Great Wall wjeżdża do Europy

Firma IM Group z siedzibą w Wielkiej Brytanii ogłosiła podpisanie porozumienia w sprawie importu do Europy aut chińskiej marki Great Wall Motor. Czy pojazdy zza Wielkiego Muru mają szansę podbić serca tutejszych kierowców?

Jesienią ubiegłego roku cztery modele Great Wall uzyskały europejską homologację. Nic już zatem nie stoi na przeszkodzie, aby były tu one masowo sprzedawane i rejestrowane. W Wielkiej Brytanii i Irlandii auta chińskiego producenta pojawią się w 2011 r. Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, planowany jest szturm na rynki Litwy, Łotwy oraz Estonii. Plany odnośnie Polski nie są jeszcze znane. O tym jednak, jak dużą wagę Great Wall przywiązuje do ekspansji na zachód świadczyć może fakt, że firma jest właśnie w trakcie budowy dwóch nowych fabryk w naszym regionie - w Rosji (Moskwa) oraz Bułgarii.

W rajdzie Dakar, chińska załoga jadąca rodzimym Hoverem spisuje się całkiem nieźle - na półmetku plasuje się w połowie stawki. Co prawda, do końca zawodów pozostało jeszcze kilka morderczych odcinków, ale to i tak świetny - a dla wielu pewnie i zaskakujący - wynik. Czy równie dobrze Great Wall radzić sobie będzie w europejskich rankingach sprzedaży? Z pewnością nie zaszkodzi w tym, często uderzające wręcz podobieństwo niektórych modeli do aut popularnych na Starym Kontynencie. Czy widoczny na zdjęciu Florid czegoś Wam nie przypomina?

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

MG6 - powrót z popiołów - ZOBACZ TUTAJ

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.