Najważniejsze polskie premiery roku 2010

Tegoroczny kalendarz krajowych premier obfituje w nowości, które jeszcze niedawno podziwialiśmy w blasku fleszy na zagranicznych wystawach. Citroen C3, Peugeot RCZ, Dacia Duster, Alfa Giulietta i Volkswagen Passat to tylko niektóre z nich

Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, bo choć A.D. 2009 przeszedł do historii, to wciąż czekamy na oficjalne raporty sprzedaży. Jednak już dziś wiadomo, że ubiegły rok nie był zły. Pytanie tylko, ile w tym zasługi premii wrakowych w sąsiednich krajach i ile nowych samochodów trafiło za naszą zachodnią granicę? Specjaliści z branży szacują, że taki los spotkał około 18% aut sprzedanych w polskich salonach.

Poniżej zamieszczamy kalendarz polskich premier samochodów w 2010 roku. Wachlarz nowości zapowiedziały marki premium - Audi , BMW , Lexus i Mercedes . Swój udział ma szansę zwiększyć także Infiniti (EX i FX z dieslem) oraz Jaguar (nowy XJ). Do segmentu miejskich aut wjeżdża nowy Citroen C3. Skoda zapowiada lifting Fabii, a Volkswagen - nowe wersje Polo (GTI i Cross). Niebawem czeka nas także premiera Alfy Giulietty , sportowego Peugeota RCZ , Volvo V60 i kolejnej generacji Volkswagena Passata. Importerzy wiążą duże nadzieje z premierami Kii Vengi , Skody Superb Combi i Dacii Duster . Niepewny jest los nowego Saaba 9-5 , który ma szansę zadebiutować w Polsce wiosną 2010 roku.

Kliknij, aby powiększyć

Bartosz Sińczuk, Marcin Sobolewski                                           Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Wirtualna Jazda Figurowa

Poradnik - auto na zimę - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Stilo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.