CTS-V Coupe w Detroit

Najnowsze coupe Cadillaca doczekało się wersji V, napędzanej 6,2-litrowym motorem V8 z doładowaniem

Jedną z nowości startującego w poniedziałek salonu samochodowego w Detroit będzie Cadillac CTS-V Coupe. Ekstrawaganckie coupe w "cywilnej" odmianie zadebiutowało na grudniowej wystawie w Los Angeles. Pisaliśmy o tym kilka tygodni temu .

Dwudrzwiowe nadwozie mieści dwójkę dorosłych pasażerów i dwoje dzieci. Ma ten sam rozstaw osi co wersja 4-drzwiowa, ale jest od niej o 51 mm niższe i o tyle samo krótsze. O 25 mm zwiększył się za to rozstaw tylnych kół.

Cadillac CTS-V Coupe porusza się na 19-calowych felgach, za którymi kryją sie hamulce Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami na przedniej i czterotłoczkowymi na tylnej osi. Zawieszenie Magnetic Ride Control umożliwia wybór jednego z dwóch trybów pracy - Tour lub Sport.

Najmocniejsze Coupe napędza potężna V-ósemka z doładowaniem o pojemności 6,2 litra. To niemal ten sam motor, który drzemie pod maską Chevroleta Corvette ZR1. Tutaj generuje moc 556 koni przy 6100 obr./min i 747 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 3800 obr./min i katapultuje auto do 60 mil/h w ciągu 3,9 s. Moc na tylne koła płynie za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub 6-biegowego automatu z możliwością ręcznej zmiany biegów za pomocą łopatek. Wersja CTS-V otrzymała seryjny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, czyli szperę.

Amerykanie nie pochwalili się zdjęciami kabiny, ale zapowiadają, że na pokładzie znajdzie się kierownica, gałka zmiany biegów i fotele wykończone zamszem oraz czarną skórą. Na liście opcji pojawią się fotele Recaro.

Warto przypomnieć, że kierowca wyścigowy John Heinricy z GM Performance Division za kierownicą 4-drzwiowego egzemplarza CTS-V wiosną 2008 roku "wykręcił" na torze Nuerburgring czas 7:59.32. Cadillaca okrzyknięto wtedy najszybszym sedanem świata.

Marcin Sobolewski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Pierwszy Wagon Cadillaca - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Cadillac CTS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.