Toyota Etios z ukrycia

Salon samochodowy w Delhi startuje jutro, ale już dzisiaj wyciekły do sieci pierwsze zdjęcia nowej Toyoty Etios. Japończycy przygotowali ten model z myślą o wschodzących rynkach

Delhi jako miejsce premiery Etiosa wybrano nieprzypadkowo. Nowy model Toyoty bierze na celownik wschodzące rynki azjatyckie, a niedługo auto zadebiutuje również w Ameryce Południowej. Na razie nie wiadomo, czy trafi do Europy.

Na Starym Kontynencie jednym z najgroźniejszych konkurentów Etiosa byłaby Dacia Logan . Auto ma kusić funkcjonalnym nadwoziem i atrakcyjną ceną. W Indiach stanie w szranki między innymi z Suzuki Swiftem. Pod maskę trafią silniki benzynowe o pojemności 1,2 lub 1,5 litra, a także 1,4-litrowy diesel z Toyoty Yaris.

Czy Etios zyska uznanie klientów? Japończycy planują sprzedawać w Indiach 70 tys. egzemplarzy rocznie. Wersja sedan zadebiutuje na rynku pod koniec roku, a kilka miesięcy później dołączy do niego 5-drzwiowy hatchback.

Kilka dni temu pojawiła się krótka zapowiedź filmowa nowego modelu, a dzisiaj wyciekły do sieci jego pierwsze zdjęcia. Więcej szczegółów już niebawem - salon samochodowy w Delhi startuje 6 stycznia.

Marcin Sobolewski                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Samuraje z twardymi dachami

Piękno na sprzedaż - Toyota 2000GT - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Prius - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.