Z03: piękne nadwozie i tysiąc KM

Ugur Sahin to biuro stylistyczne powstało w 2007 roku. Najciekawszy projekt: Corvette Z03 jest na ukończeniu i można już składać zamówienia

Inspirację czerpano z pięknej Corvette C3 i kształty Stingraya zostały zgrabnie przeniesione na szkielet obecnie produkowanego C6. Przednie reflektory nie są co prawda otwierane elektrycznie, a tylna szyba jest prawie niewidoczna z powodu mocno podniesionego do góry kupra, ale Z03 - jak nazwano auto - i tak robi spore wrażenie. Jeśli komuś samochód przypadł do gustu może zamówić przeróbkę swojego Corvette Z06 na auto wg projektu Ugur Sahin. Koszt takiej operacji to 69 tys. dolarów.

Nadwozie wykonano z włókna węglowego, przez co zaoszczędzono około 50 kg. To jednak nie koniec modyfikacji, jakie mogą zostać zlecone. Za kolejne 32,7 tys. dolarów specjaliści z Mallett Cars, zajmujący się tuningiem silników GM , wykrzesają z całkowicie przerobionego silnika LS7 całe 700 KM. Doładowanie zastosowano także w drugiej opcji silnikowej LS7 pochodzącej z tej samej firmy, ale efekt końcowy jest o wiele bardziej imponujący. Za 37,8 tys. dolarów pod maską znajdzie się silnik, który dzięki dwóm turbinom APS osiąga maksymalną moc 999 KM. To zaledwie dwa konie mniej niż w Bugatti Veyronie . Niestety osiągi nie są znane.

Jeśli nie zabraknie chętnych powstanie 100 sztuk wg projektu Ugur Sahin. Całkowity koszt 999-konnego Z03 to niecałe 180 tys. dolarów, co jak na taką moc i oryginalne nadwozie nie jest wygórowaną kwotą.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztują konie? ZOBACZ TUTAJ

Sprawdź ruch na drogach krajowych - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.