Polski rekord prędkości wciąż aktualny

355 km/h za kierownicą modelu One-77 - oto nowy rekord prędkości w historii Aston Martina. Ekskluzywny wóz nie zdołałby jednak pobić naszego rodzimego rekordu, ponad trzy lata temu ustanowionego przez redakcję "Wysokich Obrotów"

Rozpędzając się do blisko 355 km/h, ekskluzywny Aston Martin One-77 ustanowił nowy rekord prędkości w historii aut brytyjskiej marki. Pod jego maską drzemie 7,3 litrowy silnik V12 o mocy ponad 700 koni. Poprzedni rekord należał do modelu DBS , napędzanego 5,9 litrową V-dwunastką o mocy 517 koni i zdolnego osiągnąć 307 km/h.

Jak wskazuje nazwa, Aston Martin planuje produkcję jedynie 77 egzemplarzy One-77 . Pierwsze z nich trafią do klientów w połowie przyszłego roku. Szacowana cena auta w Polsce wynosi ponad 7 milionów złotych - więcej niż kosztuje Bugatti Veyron , przekraczający barierę 400 km/h.

Warto przypomnieć, że maksymalna prędkość wyjątkowego Aston Martina to mniej niż wynosi polski rekord prędkości, ustanowiony w lipcu 2006 r. przez redakcję "Wysokich Obrotów". Na 303. kilometrze autostrady A2 przygotowana do startów w wyścigach na 1/4 mili Toyota Supra osiągnęła 361,92 km/h. Więcej informacji o rekordzie znajdziecie tutaj .

Marcin Sobolewski, źródło: Aston Martin, Wysokie Obroty                    Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Galeria najdroższego - model One-77 - ZOBACZ TUTAJ

Bentley Imperator - większy Brytyjczyk - WIDEO

Samochody: Aston Martin - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.