Czas to pieniądz - ile kosztują konie?

Kupując nowy samochód, dopłacasz za klimatyzację, alufelgi, radio albo kolor tapicerki. To wszystko znajdziesz w cenniku. Ale ile zapłacisz za jednego konia mechanicznego?

U hodowcy dobry koń pociągowy to wydatek nawet 6 tys. złotych. Postanowiliśmy sprawdzić, który z oferowanych w Polsce samochodów oferuje najtańsze w przeliczeniu na złotówki konie... mechaniczne. Tego nie znajdziesz w cenniku. Do rankingu wybraliśmy podstawowe wersje w regularnych cenach, bez uwzględnienia aktualnych promocji. Żeby było ciekawiej, pojawiły się w nim też popularne modele pozbawione sportowych aspiracji. Które z aut oferuje najwięcej mocy i najlepsze przyspieszenie za najmniejsze pieniądze?

W czołówce znalazł się Abarth Grande Punto i Ford Focus RS . W ich przypadku jeden koń mocy to niewiele ponad 400 zł. Okazuje się jednak, że może być jeszcze taniej. Abartha i Forda o sportowych aspiracjach wyprzedza zwykła Dacii Logan z podstawowym 75-konnym silnikiem 1.4. Każdy z koni Dacii to wydatek 393 zł.

Czy więc lepiej kupić cztery Dacie Logan niż jednego Focusa RS o mocy 305 koni? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Na szczęście znalazło się auto, które oferuje jeszcze więcej za mniej pieniędzy. I to nie tylko w kategorii mocy, ale również przyjemności z jazdy. Renault Twingo Sport ma 1,6-litrowy silnik o mocy 133 koni, po 388 zł każdy. Z drugiej strony skali są Audi RS6 (835 zł za 1 KM), Chevrolet Corvette Z06 (1033 zł za 1 KM) i Porsche 911 Carrera . W przypadku tego ostatniego auta, za jednego mechanicznego rumaka zapłacimy ponad 1300 zł. Przy uwzględnieniu, że dorosły koń pociągowy kosztuje od 3 do 6 tys. zł, to cenę należy uznać za promocyjną.

Ile kosztuje 1 KM? Oto nasz cennik:

Marcin Sobolewski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Zbudowany przez nas Fiat podbija świat - ZOBACZ TUTAJ

"Angliki" wyjadą na polskie drogi? - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.