Prawie jak Bentley

Volkswagen Phaeton nie znalazł uznania u klientów z grubym portfelem. Czy zabiegi ekipy z firmy Hofele Design temu zaradzą?

Niemiecki tuner zasłynął ostatnio pakietem stylizacyjnym do Audi A5 , upodabniającym je do sportowego modelu R8. Dziś kolej na przeróbki flagowej limuzyny Volkswagena , utrzymane w podobnie dyskusyjnym tonie.

Mythos Royal, bo tak nazwano projekt, otrzymał zmienione zderzaki, duży wlot powietrza przywodzący na myśl ten z Bentleya , subtelną lotkę tylnej klapy i dwukolorowe nadwozie. Jak deklaruje tuner, srebrno-czarne połączenie to inspiracja Maybachem . Całość zwieńczono 20-calowymi alufelgami i obniżonym o 40 mm zawieszeniem. Wnętrze Phaetona uszlachetniono pikowaną skórą i dodatkowymi wstawkami z drewna. A na deser wszystkie emblematy VW zamieniono na znaczki Mythos Royal.

Na wyglądzie się nie skończyło. Hofele Design oferuje przerobionego Phaetona z benzynowymi silnikami V6 (280 KM), V8 (335 KM) i W12 (450 KM) oraz 240-konnego dieslem V6. W tym ostatnim wydaniu klient może skusić się na nowy program, "wyciągający" dodatkowe 35 koni.

Czy nie uważacie, że lepiej było zostawić konserwatywne linii Volkswagena w spokoju? Moim zdaniem Mythos Royal nie pasuje nawet do teledysków amerykańskich raperów. Za to ekipa z Hofele Design chyba się doskonale bawi przy wymyślaniu kolejnych projektów. Klientom, którym Phaetom nie odpowiada, zawsze zostaje do wyboru Audi A8 lub oryginalny Bentley. I tak wszystko trafi do kasy jednego koncernu.

Marcin Sobolewski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Historia kołem się toczy - Audi - ZOBACZ TUTAJ

Używanej Audi A8 (1994-2002) - warte grzechu? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Phaeton - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.