Fiat chce przenieść nową Pandę do Włoch

Rózgę na Gwiazdkę dostali polscy pracownicy Fiata. Koncern chce przenieść do Włoch produkcję nowej wersji przebojowego modelu Panda, który dotąd powstawał wyłącznie w Tychach

Plan przeniesienia produkcji nowej wersji Pandy z polskich zakładów w Tychach do fabryki w Pomigliano d'Arco zapowiedział wczoraj szef Fiata Sergio Marchionne po spotkaniu z rządem Włoch i włoskimi związkowcami. - Za trzy lata będziemy mogli mówić, że Pomigliano d'Arco jest drugą co do wielkości fabryką Fiata we Włoszech, bo Panda zagwarantuje produkcję na wielką skalę - powiedział Marchionne cytowany przez agencję AFP. Szef Fiata dodał, że ten plan wymaga "odważnego" wsparcia przez rząd oraz włoskich robotników. Szef Fiata dodał, że ten plan wymaga "odważnego" wsparcia przez rząd oraz włoskich robotników.

Przenosząc produkcję nowej wersji Pandy pod Neapol, Fiat spełni życzenie włoskich polityków. Narzekali, iż koncern z Turynu produkuje coraz więcej aut za granicą zamiast w Italii. W tym roku pięć fabryk Fiata we Włoszech wyprodukuje w sumie 650 tys. samochodów - niewiele więcej niż zakłady w Tychach, które opuści ponad 600 tys. aut.

Cały artykuł Andrzeja Kublika, poświęcony najnowszym planom Fiata znajdziecie tutaj .

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Panda dla żądnych przygód - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.