Spyker powalczy o Saaba

W piątek GM ogłosiło, iż w związku z niemożnością znalezienia dla Saaba nowego właściciela, postanawia firmę zlikwidować. Oprócz globalnego jęku zawodu miłośników szwedzkiej marki, decyzja ta sprawiła również, iż nagle pojawiło się kilka nowych propozycji od zainteresowanych kupnem Saaba

Nową, uproszczoną i zapewne korzystniejszą dla GM ofertę przedstawił wczoraj Spyker Cars . Poprzednie rozmowy miedzy obiema firmami zakończyły się fiaskiem - głównie z powodu zbyt dużej złożoności transakcji zaproponowanej przez holenderskiego producenta sportowych aut. Zgodnie z założeniami General Motors, koncern ma czas do końca roku na pozbycie się Saaba. W innym przypadku, firma przejdzie do historii.

W nowej, 11-punktowej ofercie Spyker rezygnuje m.in. z żądania pożyczki (w nieujawnionej wysokości), którą do końca roku miałby udzielić Saabowi Europejski Bank Inwestycyjny. Przedstawiciele holenderskiej firmy na odpowiedź General Motors czekają dziś (21 grudnia) do godziny 17.

Zupełnie inną kwestią jest czy ewentualny nowy, holenderski właściciel jest w ogóle w stanie odbudować konkurencyjną ofertę Saaba, czy też będziemy mieli do czynienia z przedłużeniem agonii szwedzkiej marki.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Statyczny debiut nowego Saaba 9-5 - ZOBACZ TUTAJ

Nowy Saab 9-5

Samochody: Saab 9-5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.