Rocznicowa wersja Gelendy

W tym roku mija 30 lat od wprowadzenia Mercedesa klasy G do produkcji. Podczas salonu w Dubaju zaprezentowano specjalną wersję "Edition 79"

Jest to druga obok SLS AMG "Desert Gold" (więcej tutaj ) propozycja nadwornego tunera Mercedesa , firmy AMG, stworzona z myślą o Bliskim Wschodzie. W przeciwieństwie do SLS-a, specjalna Gelenda trafi do salonów w liczbie 79 egzemplarzy.

Z zewnątrz Mercedes G55 AMG Kompressor "Edition 79", bo tak brzmi pełna nazwa modelu, wyróżnia się specjalnie dedykowanym orurowaniem z przodu i barwą nadwozia o nazwie "Designo Magno Alanite Grey". Tym samym kolorem polakierowano alufelgi.

Wnętrze wykończono skórzaną tapicerką Designo i panelami z włókna węglowego. Obok dźwigni zmiany biegów znalazła się tabliczka z numerem egzemplarza "Edition 79".

Pod maską niezmiennie pracuje silnik V8 o pojemności 5,4 litra, osiągający moc 507 KM i 700 Nm momentu. Chociaż prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h, mocy wystarcza, by katapultować Gelendę do "setki" w zaledwie 5,5 s.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Discovery - 20 lat historii

30 lat minęło: Mercedes G klasa - POZNAJ JEGO HISTORIĘ

Samochody: Mercedes G klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.