Mercedes SLS AMG: złoto pustyni

Mercedes zaprezentował jedyny na świecie model SLS AMG pomalowany na kolor "Desert Gold". Właśnie rozpoczęty salon samochodowy w Dubaju to jedyne miejsce, gdzie można to auto zobaczyć na żywo

Są dwa regiony na świecie, gdzie samochody w złotym kolorze są modne: Rosja i Zatoka Perska. Niekiedy pokrywane są szczerym złotem, ale na to nawet niewielu milionerów się decyduje. Co innego złoty kolor lakieru. Ci, którzy chcieliby mieć takie auto powinni zapoznać się z najnowszą propozycją Daimlera prezentowaną na salonie samochodowym w Dubaju.

Mercedes SLS AMG został pokryty lakierem "Desert Gold" (pustynne złoto). Nie świeci z daleka, gdyż jest matowy, ale przez to odcień pasuje do nazwy wręcz idealnie. Dodatkowo wszystkie dotychczas chromowane elementy pomalowano na czarny mat. Zwieńczeniem wyglądu zewnętrznego są felgi o średnicy 19 z przodu i 20 cali z tyłu. Pomalowano je na czarno, ale nie są matowe, a po ich zewnętrznej stronie znalazła się złota obwódka. Wnętrze wykończone czarną skórą i wstawkami z włókna węglowego pozostało niezmienione. Podobnie jak 571-konne serce pompujące moc w układ przeniesienia napędu.

Mimo, że do wykończenia tego auta nie użyto ani grama złota, zainteresowanie może być spore. Od niego Mercedes uzależnia wprowadzenie takiej kolorystyki do oferty AMG Performance Studio. Gdyby się jednak okazało, że SLS AMG "Desert Gold" nie spotka się z gorącym przyjęciem, pozostanie jedynym "pustynnym" egzemplarzem.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Sztuka z Maybachem w tle

Mercedes pokazał E kasę cabrio - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.