Mercedes E-Klasa Cabrio oficjalnie

Nowa rodzina klasy E jest wreszcie kompletna. Mercedes przedstawił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia i prezentacje wideo przedstawiające wersję Cabrio

W gamie Mercedesa auto zastąpi model CLK . Na rynku rywalizować będzie m.in. z otwartą wersją BMW serii 3 , Lexusem lS 250 C oraz Audi A5 Cabrio i podobnie jak Audi , klasa E otrzyma miękki dach z tkaniny. Otwarcie go zajmie 20 sekund i będzie możliwe przy prędkościach do 40 km/h.

Jednym z głównych zadań, przed jakim stają inżynierowie przy projektowaniu kabrioletów, jest redukcja zawirowań powietrza, występujących podczas jazdy z opuszczonym dachem. Z myślą o pieczołowicie wymodelowanych fryzurach pasażerów otwartej klasy E , Mercedes opracował nowy system AIRCAP (patrz film poniżej). Składa się on z dyfuzora umieszczonego pomiędzy zagłówkami tylnych foteli oraz specjalnego deflektora nad górną krawędzią przedniej szyby, który kierowca będzie mógł wysunąć za przyciśnięciem guzika znającego się w konsoli centralnej.

AIRCAP trafi na listę wyposażenia standardowego. Dodatkowo, dla lubiących jazdę z opuszczonym dachem także w nieco chłodniejsze dni, jako opcja dostępny będzie system AIRSCARF, ogrzewający okolice głowy oraz karku podróżnych dzięki specjalnym kanałom powietrznym, znajdującym się w zagłówkach.

Cabrio oferowane będzie z siedmioma silnikami do wyboru. Wśród nich znajdą się cztery jednostki benzynowe i trzy wysokoprężne. Najsłabsza to 170-konny turbodiesel pod maską modelu E220 CDI BlueEFFICIENCY. Najmocniejszy w gamie będzie motor V8 o mocy 387 koni w E500.

W europejskich salonach auto pojawi się już w styczniu. Ceny nowego kabrioletu Mercedesa nie są jeszcze znane.

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Mocna klasa E - ZOBACZ TAKŻE

Samochody: Mercedes E Klasa - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.