Tajfun: 300 km/h w SUV-ie

Firma G-Power słynie z ekstremalnego tuningu samochodów marki BMW. Najnowsze wcielenie Typhoona, oparte o SUV-y X5 i X6 osiąga prędkość maksymalną ponad 300 km/h

G-Power lubi prędkość - im wyższa tym lepiej. Niezależnie czy mamy do czynienia z limuzyną, coupe, czy z SUV-em inżynierowie z G-Power uczynią z niego rakietę.

Typhoon znany jest już od wielu miesięcy (więcej tutaj ), ale zmiany silnikowe w samym BMW wymusiły prace nad nowymi, jeszcze szybszymi torpedami. Za bazę posłużyły wersje BMW X5 M i X6 M (więcej tutaj ), które już fabrycznie osiągają 555 KM z podwójnie doładowanych jednostek. G-Power dodał swoich 45 kucyków i w ten sposób 600-konny Typhoon zyskał możliwość osiągnięcia 300 km/h. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje 4,5 s, a 0-200 km/h 16,2 s.

Oczywiście obydwa modele dostępne są z kitem obejmującym ogromne wloty powietrza z przodu, dyfuzor i 23-calowe koła z oponami Michelina w rozmiarze 315/25 ZR 23.

Jeśli najnowsza propozycja wydaje się jeszcze za słaba, od września można zamawiać X5 Typhoon RS z 625-konnym silnikiem zapewniającym nieznacznie, ale jeszcze lepsze osiągi.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

BMW 5 (F10)

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW X5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.