Chiński Buick, czyli polska Astra

Zastanawiacie się jak będzie wyglądał Opel Astra w wersji sedan? Odpowiedzią jest chińska wersja Buicka Excelle, a w zasadzie jego zapowiedzi

Dotychczasowa generacja Astry w wersji sedan to całkiem zgrabny samochód. W Polsce nie zdobył dużej popularności, ale dla Opla to bardzo ważny model. Astra to bowiem jedna trzecia całej produkcji samochodów tej marki.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie i przecieki pokazują jak będzie wyglądać Astra IV w wersji trójbryłowej. Co prawda zdjęcia przedstawiają Buicka Excelle , ale technicznie są to te same konstrukcje. Jedyne elementy, które odróżniają je od siebie to przedni grill i pas tylny.

Także napęd jest wspólny, np. doładowany silnik 1,6 l. o mocy 180 KM będzie montowany w obydwu modelach. Nie ma w tym nic dziwnego. General Motors zdecydował, że kompaktowy Buick będzie wytwarzany w niemieckich zakładach Opla, przynajmniej w pierwszym okresie produkcji.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra - pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Buick - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.