Nadchodzi "Baby-Outlander"

Mitsubishi Outlander cieszy się w Polsce sporą popularnością. Czy mniejszy i zapewne tańszy brat japońskiego SUV-a również podbije serca polskich klientów?

Od dawna wiedzieliśmy, że Mitsubishi szykuje małego crossovera . Dopiero dziś producent zdecydował się jednak pokazać jego pierwsze zdjęcia. Na rodzimym rynku nosić będzie nazwę RVR. Mierzące 4,3 m długości auto zbudowano na płycie podłogowej Lancera . Podobnie jak w przypadku ostatniej odsłony Outlandera , także nowy crossover otrzymał przód typu "jet fighter". W przeciwieństwie do swojego większego kuzyna, RVR sprawia jednak wrażenie nieco bardziej "pulchnego".

Póki co, Mitsubishi nie zdecydowało się na zdradzenie szczegółowych danych technicznych modelu. Wiadomo tylko, że podstawową jednostką napędzającą crossovera będzie specjalnie pod jego kątem zoptymalizowany silnik 1.8 MIVEC.

W pierwszej kolejności RVR trafi do salonów w Japonii. Stanie się to już na wiosnę przyszłego roku. Z czasem auto będzie stopniowo debiutować na kolejnych światowych rynkach.

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa twarz Outlandera - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mitsubishi Outlander - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA