Premiera Audi A8 lada chwila

Już dziś poznamy wygląd trzeciej generacji Audi A8. Firma z Ingolstadt na miejsce premiery wybrała pawilon Audi na wystawie Design Miami

Wystawy Design Miami i Art Basel Miami Beach to obowiązkowa pozycja w kalendarzu znawców sztuki. Dzisiaj wieczorem, dzień przed rozpoczęciem targów Design Miami, Audi zaprezentuje trzecią generację modelu A8 . Skąd pomysł na miejsce premiery? Wersniaż w Miami symbolizuje kulturalny i technologiczny postęp, którego ucieleśnieniem - jak obiecują projektanci - jest Audi A8. Firma z Ingolstadt obchodzi w tym roku stulecie istnienia, a nowa limuzyna to zwieńczenie obchodów jubileuszu.

Zgodnie z myślą przewodnią targów - "The Art of Progress" - flagowy model Audi pojawi się w pawilonie Audi wśród wybranych dzieł sztuki z nowej wystawy "Beg Borrow and Steal" pochodzącej z kolekcji Rubell Family. Instalacja oświetlenia "The Light Light", wykonana z aluminium i świateł LED, to dzieło brytyjskiego stylisty Toma Dixona .

Nowa limuzyna spod znaku czterech pierścieni dostępna będzie z silnikami V6 i V8, w tym turbodoładowanymi. Później do oferty dołączy także najszybsza odmiana S8, napędzana najprawdopodobniej potężnym silnikiem V10 o mocy ponad 600 koni. Do listy wyposażenia Audi A8 dołączy m.in. system start-stop, układ rozpoznawania znaków drogowych i ulepszone centrum sterowania MMI. Podobnie jak dwie poprzednie generacje, najnowsza także otrzyma aluminiową konstrukcję nadwozia Audi Space Frame.

Poprzednia generacja Audi A8 ujrzała światło dzienne w 2002 roku. Już niedługo dowiemy się, jak nowe wydanie A-ósemki poradzi sobie z konkurencją - rodzimymi BMW serii 7 i Mercedesem klasy S oraz Lexusem LS i Jaguarem XJ .

Marcin Sobolewski, źródło: Audi                                                          Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Czarna strzała od Avusa - ZOBACZ TUTAJ

Audi RS6 ABT Power - test

Samochody: Audi A6 - ogłoszenia

Więcej o: