0-100 km/h w 3,6 s

Tuner z Monachium przyzwyczaił nas już do wzmocnionych wersji aut z USA. Niemniej jednak taka premiera zawsze będzie wzbudzała emocje

Ford GT Geiger HP 790 to wzmocniona wersja modelu GT. Kultowy Ford wymagał tradycyjnych metod tuningu. Co to oznacza? Przede wszystkim zmiany mechaniczne. Podwyższenie mocy seryjnego silnika uzyskano w tym wypadku dzięki zamontowaniu nowego, większego kompresora. Zamiast takiego o pojemności 2,3 l, pojawił się 4-litrowy gigant. Efektem tych zmian był niebagatelny wzrost mocy. Próby na hamowni wykazały 790 KM (863 Nm)! Nie obyło się bez kilku innych zmian w jednostce napędowej. Do najciekawszych z pewnością zaliczymy poważnie zmodyfikowany układ wydechowy, który zakończony jest teraz dwoma końcówkami o średnicy 110 mm. Przypomnijmy, że seryjny motor to 550 KM.

Zastanawiacie się pewnie jak ten dodatkowy zastrzyk mocy przełożył się na poprawę osiągów. Najlepiej zobrazują je wyniki przyspieszeń 0-100 km/h, 0-200 km/h, 0-300 km/h. Te odpowiednio wynoszą - 3,6 s.; 9,6 s.; 22,8 s.

Wskazówka prędkościomierza w równie szybkim tempie dociera do wartości maksymalnej, a mianowicie 360 km/h. Przy tak poważnych modyfikacjach, tuner zdecydował się również usprawnić niektóre elementy zawieszenia. Dla kierowców najbardziej odczuwalne będzie zamontowanie krótszych o 60 mm amortyzatorów, które wyposażono w szereg regulacji. Nie bez znaczenia dla komfortu pozostaje fakt zamontowanie nowego zestawu felg.

Marek Sworowski

Karbonowy Aston Martin - ZOBACZ TUTAJ

BMW M3 GTS

Samochody: BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.