Szalona krowa od Lumma Design

Dzieła tego niemieckiego tunera nierzadko niebezpiecznie balansują na granicy dobrego smaku. Podobnie jest i w przypadku tego BMW M5. CLR 730 RS ma jednak asa w rękawie, który pozwala zapomnieć o jego, nieco pstrokatej aparycji

Jednak pierwszą rzeczą, która przykuwa wzrok jest jego dwukolorowe nadwozie. Przy dokładniejszych oględzinach zauważyć można, że wszystkie ciemniejsze elementy, jak chociażby: poszerzone nadkola, progi, dokładki zderzaków, dyfuzor oraz tylna klapa wykonane są z włókna węglowego. Z białymi elementami karoserii kontrastują też czarne, 21-calowe felgi aluminiowe z polerowanym rantem, które - dzięki obniżonemu o 45 mm zawieszeniu - szczelnie wypełniają nadkola. Wnętrze to z kolei dość agresywne połączenie białej i czerwonej skóry, zamszu oraz karbonowych detali.

Może i auto przypomina nieco choinkę na kołach, ale powiedzmy sobie szczerze - bywało gorzej. CLR 730 RS ma natomiast pewną cechę, której często brakuje tak ostentacyjnie przyozdobionym maszynom. Nie udaje dzikiej, ona nią jest naprawdę. Pod maską pracuje silnik V10, który dzięki odpowiedniemu doprawieniu dwoma kompresorami produkuje moc 730 koni mechanicznych oraz okrągłe 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 4,2 sek., druga po 10 sek., a po niecałych 30 sek. auto przekracza już prędkość 300 km/h. A to jeszcze nie koniec. Maksymalna prędkość deklarowana przez producenta wynosi bowiem 367 km/h.

Taka moc i osiągi wymusiły na inżynierach ingerencję w układ hamulcowy. BMW otrzymało nowe, większe tarcze oraz skuteczniejsze zaciski hamulcowe - sześciotłoczkowe na przedniej i czterotłoczkowe na tylnej osi. Zawieszenie, o którym już wspominaliśmy, jest natomiast w pełni regulowane.

Lumma nie podaje ile kosztuje gotowe auto, ale biorąc pod uwagę nazwisko właściciela wygrawerowane na widocznej na zdjęciach tabliczce znamionowej, można spodziewać się ceny abstrakcyjnej dla zwykłego śmiertelnika.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Karbonowy Aston Martin - ZOBACZ TUTAJ

BMW M3 GTS

Samochody: BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.