Ferrari zaprasza do Parku

Pierwsze Grand Prix F1 na olśniewającym torze w Abu Zabi to już przeszłość. Jednak nie długo o wyspie Yas może być znów głośno. To za sprawą gigantycznego parku rozrywki Ferrari, który za kilka tygodni otworzy tam swoje podwoje

Oto kilka liczb, które pozwolą uzmysłowić sobie skalę przedsięwzięcia. Zaprojektowany przez Benoy Architects obiekt ma wysokość 45 metrów. Zbudowany został ze szkła i stali, której w trakcie prac zużyto 35 tys. ton. Obwód koła opisanego na najbardziej wysuniętych krańcach dachu wynosi 2,2 km. Całkowita powierzchnia parku to 200 tys. m2, z czego połowa dostępna będzie dla gości. Widoczne na zdjęciach, największe na świecie logo Ferrari ma z kolei wymiary 65x48,5 m.

Wewnątrz przygotowano mnóstwo, zapierających dech w piersiach atrakcji. Jedną z nich jest najszybszy na świecie rollercoaster, potrafiący mknąć z prędkością przekraczającą 200 km/h. Jego twórcy chcieli w ten sposób przybliżyć zwykłym śmiertelnikom emocje, jakie towarzyszą jeździe bolidem Formuły 1 . Goście mogą też skorzystać ze urządzenia o wiele mówiącej nazwie G-Force, które przez dziurę w dachu wyniesie śmiałków na wysokość 62 m, by następnie "zrzucić" ich z powrotem w czeluści Parku. Goście będą mogli też skorzystać z zaawansowanych symulatorów, podobnych do tych z których korzystają kierowcy F1. Młodzi adepci sztuki wyścigowej, którzy poczują się pewnie za wirtualnym kółkiem, będą też mogli spróbować swych sił w profesjonalnej szkółce jazdy.

Oczywiście nie zabraknie różnego rodzaju restauracji (w tym oczywiście serwujących włoskie specjały) oraz sklepów najbardziej uznanych marek. Tylko na gadżety związane z firmą z Maranello, projektanci przeznaczyli przestrzeń 852 m2. Uroczyste otwarcie Parku odbędzie się 29 listopada.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 458 Italia - ZOBACZ TUTAJ

Ferrari California zdejmuje stanik

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.