Polataj pickupem Forda

Marzyłeś o samochodzie, który wjedzie wszędzie? Kup sobie porządna terenówkę. Jeśli jednak chcesz, żeby wjechała wszędzie z niemal dowolną prędkością, powinieneś pomyśleć o rajdowym Raptorze

Zwykły farmer może pójść do salonu Forda i kupić model F-150 SVT Raptor za około 38 tys. dolarów. Ma on spore zdolności terenowe, ładnie wygląda, a chłopcy w pobliskim barze będą spoglądać na niego z zazdrością. Są też tacy, którym zwykły Raptor nie wystarcza, i choć jest ich garstka, Ford postanowił wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Jeśli chcesz spełnić swoje sny o nieskrępowanej przejażdżce niezależnie od tego, po czym opony twojego samochodu aktualnie się poruszają, lubisz dodawać gazu tam, gdzie inni "pełzają" swoimi terenówkami i masz na zbyciu 100 tys. dolarów (dokładnie 99 950), to FR Raptor XT jest propozycją dla ciebie.

FR Raptor XT to najnowsza kreacja Ford Racing przygotowana na terenowy rajd Baja, który odbędzie się w listopadzie. Specjalnie przygotowany samochód powstanie w liczbie zaledwie 50 egzemplarzy. Napęd gadzinie zapewnia ogromny silnik V8 o pojemności 6,2 l, osiągający około 500 KM i przekazujący je na obie osie poprzez sześciobiegowy automat . Zawieszenie i koła zostały oczywiście dostosowane do wymogów ciężkiego rajdu, który zawsze jest sprawdzianem wytrzymałości poszczególnych elementów auta.

Cywilna wersja Raptora kosztuje znacznie mniej, ale także potrafi dać wiele przyjemności z off-roadowej jazdy. Podstawowy silnik to 320-konny V8 Triton o pojemności 5,4 l. Po dopłaceniu trzech tysięcy dolarów (41 515 $) z salonu można wyjechać większym potworem o pojemności 6,2 l. Ta nieco bardziej cywilizowana od Raptora wersja osiąga 411 KM.

Marcin Lewandowski

Harley-Davidson: Inna odmiana Forda F-150 - ZOBACZ TUTAJ

Zaplanuj swoja podróż z Moto.pl

Samochody: Ford F-150 - ogłoszenia

Więcej o: