Toyota iQ samochodem roku...

... w Japonii. A jak to było w trzydziestoletniej historii konkursu? Podczas salonu samochodowego w Tokio zorganizowano wystawę wszystkich nagrodzonych auta

Większość z nich to legendy i prawdziwe rarytasy. No bo jak inaczej nazwać Nissana Silvia , Toyotę MR2 czy Hondę Civic ? Lśniący lakier, proste plastiki, fotele bez śladu użytkowania i szyby bez zarysowań. Wszystkie auta prezentowały się jakby wyjechały prosto z fabryki. Potwierdzały to przebiegi nieprzekraczające zaledwie kilkunastu kilometrów.

Wśród laureatów nie zabrakło samochodów bardziej rodzinnych i ulubionych w Japonii - miejskich. W 1992 roku tytuł CoTY przyznano Nissanowi March , znanemu u nas jako Micra . W 1987 za to najlepszy okazał się Mitsubishi Galant .

Niekwestionowanym liderem w historii konkursu okazuje się Honda . Nie dość, że aż 10 razy pokonywała konkurencję, to na dodatek cztery razy modelem Civic (1983, 1991, 1995 i 2000). Dwa tytuły zdobyła natomiast Honda Fit znana w Polsce jako Jazz (2001 i 2007).

Zapraszamy do galerii .

Najczęściej tytuły Japan Car of the Year zdobywali: 1. Honda - 10 2. Toyota - 8 3. Mitsubishi - 4 4. Mazda - 3 5. Nissan - 3 6. Subaru - 1

Juliusz Szalek

Dla tych, których M3 nie rusza - ZOBACZ TUTAJ

Bezpieczna zima z Goodyear - WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Samochody: Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.