Zaplanuj swój wyjazd z moto.pl

Nie chcesz utknąć w korku jadąc na Wszystkich Świętych? Szukasz objazdu gdy remontują drogę, albo po prostu chcesz sprawdzić czy trasa do nekropolii jest przejezdna? Wspólnie z GDDKiA przygotowaliśmy specjalny serwis z mapami drogowymi, warunkami pogodowymi i utrudnieniami w ruchu

Do dyspozycji są trzy mapy, które w szybki i łatwy sposób pozwolą zorientować się w warunkach na naszych drogach.A jeśli zastanawiasz się czy z weekendu wracać w niedzielę, czy poniedziałek sprawdź wyniki naszego sondażu. 

Mapa warunków drogowych

Mapa warunków drogowych to przede wszystkim szybka informacja dla kierowców o warunkach panujących na drogach krajowych. Kolorami zielonym, żółtym i czarnym oznaczone są warunki jazdy. Istotne są ikony robót drogowych. Klikając na nie pojawia się informacja o lokalizacji prowadzonych prac, długości odcinka na którym występują utrudnienia i okresie ich trwania. Mapa ta pozwala także zorientować się gdzie dokładnie znajdują się kamery drogowe.

Mapa kamer drogowych

Mapa kamer drogowych pozwala kierowcom zobaczyć w czasie (prawie) rzeczywistym, jak wygląda sytuacja w wybranych punktach na drogach krajowych. Obraz z kamery jest aktualizowany kilka razy na godzinę, przez co zapewnia aktualny obraz sytuacji. Jeśli z jakichś względów obraz nie może zostać odświeżony w planowanym czasie, pojawia się komunikat, że obraz jest nieaktualny. Przekazywanie obrazu z kamer drogowych, tak popularne w rozwiniętych krajach, jest pomocnym narzędziem w planowaniu podróży. Mapa kamer drogowych na polskich drogach wymaga jeszcze dopracowania (potrzeba większej ilości kamer i częstszego odświeżania w godzinach spodziewanych korków), ale i tak umożliwia zorientowanie się w aktualnej sytuacji.

Mapa planowania podróży

Mapa planowania podróży to proste w użyciu narzędzie działający niemal identycznie jak nawigacja samochodowa. Po wpisaniu miejsca w którym się znajdujemy i miejsca docelowego aplikacja wytyczy trasę. Do wyboru jest trasa szybka, krótka i optymalna. Po chwili otrzymujemy wyniki wyszukiwania w których jest odległość (z dokładnością do 10 m) i szacunkowy czas przejazdu. Oprócz mapki z narysowaną trasą pojawi się także instrukcja jak jechać, ze wszystkimi skrętami, podanymi odległościami (z dokładnością do 1 m), nazwami ulic i numerami dróg. Na tym nie koniec. Mapa posiada funkcję POI (Point of Interest), w której możemy wyszukać interesujące nas obiekty (od stacji LPG, poprzez urzędy, dyskoteki, stadiony po lotniska).

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody, które prowadzą się same - ZOBACZ JAK, KIEDY I GDZIE

Samochody: Fiat Palio Weekend - ogłoszenia

Ze Wszystkich Świętych do domu wracam:
Więcej o:
Copyright © Agora SA