Zwolnienia w GDDiKA

Za dopuszczenie do nieprawidłowości przy budowie obwodnicy pracę straciły cztery osoby zatrudnione przez GDDKiA. Wszystko w związku wynikami ekspertyz oddanej w zeszłym roku obwodnicy Wyszkowa

Czterech pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwolniono z pracy z powodu nieprawidłowości przy budowie obwodnicy Wyszkowa. Są to trzy osoby bezpośrednio odpowiedzialne za tę inwestycję oraz szef mazowieckiego oddziału Wojciech Dąbrowski. O zwolnieniu Dąbrowskiego poinformowało w środę RMF FM.

Obwodnica Wyszkowa została oddana do użytku niecały rok temu, 27 grudnia 2008 r., ale GDDKiA nie ukrywa, że wkrótce może się ona kwalifikować do remontu. Analiza zlecona przez Dyrekcję wykazała, że w nawierzchni drogi użyto zbyt mało asfaltu. Według ekspertów przeprowadzających badanie, podczas budowy popełniono "istotne błędy w sztuce". Oznacza to, że nawierzchnia obwodnicy prawdopodobnie zacznie pękać znacznie szybciej niż gdyby użyto materiałów lepszej jakości.

Rzecznik prasowy GDDKiA Marcin Hadaj powiedział PAP, że instytucja otrzymała wyniki analizy kilka tygodni temu. Zwolniono trzy osoby bezpośrednio odpowiadające za tę inwestycję. W środę pracę stracił też szef mazowieckiego oddziału. Jak wytłumaczył Hadaj, powodem było "dopuszczenie do nieprawidłowości przy budowie obwodnicy"

czytaj cały artykuł tutaj

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.